Firma WOODSTYL – producent schodów i podłóg ZAPRASZA!!!

Jesteśmy producentem schodów różnych konstrukcji – drewniane, metalowe oraz drewniano – metalowe, pasujące do każdego wnętrza. Na życzenie klienta przedstawiciel naszej firmy nieodpłatnie dokona pomiaru, wg którego wykona indywidualny projekt i kosztorys schodów. Wybierając odpowiednio materiały, można tak przystosować schody, by harmonizowały z każdym wnętrzem, zapewniając oryginalny i niepowtarzalny styl. Dlatego tak ważny jest ich kształt i wykończenie. Jako stały element wnętrza mogą w sposób decydujący zaważyć na stylu i wyglądzie całego pomieszczenia.

Między innymi dlatego drewno, jako materiał niezwykle różnorodny, naturalny i efektowny i jednocześnie trwały jest tak często wybierane jako surowiec do wykonania podłóg czy schodów.

Drewno to niepowtarzalna dekoracja wnętrza, kochamy ciepło drewnianych podłóg. Nie tylko dlatego, że możemy po nich biegać na boso, ale przede wszystkim za ten osobliwy klimat jaki wnoszą do naszych wnętrz. Drewniane podłogi są bazą pod piękne i zapadające w pamięć adaptacje pomieszczeń. Materiał może być różnej postaci – od litej deski, poprzez klepki parkietowe do wielowarstwowych deszczułek o różnych wymiarach. Ponadto materiał może być surowym drewnem, albo wstępnie obrobiony w procesach olejowania, ługowania, szlifowania, lakierowania. Wybierając rodzaj drewna, poza walorami estetycznymi, należy uwzględniać także jego właściwości fizyko-mechaniczne, takie jak odporność na ścieranie, czy zmianę wymiarów elementów parkietu pod wpływem wilgoci (wykres).Parkiet drewniany jest dobrym izolatorem termicznym i akustycznym. Nie jest materiałem uczulającym. Ponadto podłoga drewniana jest bardzo trwała. Drewno jako materiał porowaty i higroskopijny, dopasowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu. W zależności od wilgoci i temperatury otoczenia, drewno oddaje nadmiar wilgoci lub ją uzupełnia, pochłaniając zawartą w powietrzu parę wodną. Zmiana wilgotności drewna powoduje jednoczesną zmianę jego objętości. Zakłócenia równowagi mikroklimatu pomieszczenia, zwłaszcza zmiany względnej wilgotności powietrza, wpływają negatywnie nie tylko na ułożone podłogi drewniane, ale także na samopoczucie mieszkańców. Ważne jest więc utrzymywanie wilgotności na stałym poziomie ok. 55%. Wilgotność dostarczanego parkietu wynosi 9±2% i odpowiada klimatowi pomieszczenia, w którym względna wilgotność powietrza jest w granicach 55 do 60%, przy temperaturze od 20 do 22 oC. Zalecamy stosowanie higrometru. Dzięki jego wskazaniom można wpływać na zmianę mikroklimatu pomieszczeń w kierunku optymalnym. Podłoga drewniana zawsze była i będzie modna. Jeśli więc marzysz o drewnie na podłodze, możesz wybrać lite deski podłogowe lub deski warstwowo klejone.